درباره آرن


{tab معنای آرن}

آرن در زبان فارسی مخفف حروف اول سه کلمه " آغاز راه نو " و در زبان انگلیسی مخفف حرف اول سه کلمه اصلی Applied به معنای ( کاربردی ) ، Research به معنای ( پژوهش ) و Neurobehavioral Sciences ( علوم اعصاب و رفتار ) می باشد .

{tab تاریخچه}

ایدۀ اصلی شکل گیری گروه آرن به سالهای ابتدایی دهۀ ۸۰ بر می گردد . بدنه اصلی اعضای هیأت علمی ، شورای سیاست گذاری ، متخصصان و مدیران آرن ، از اوایل دهه ۱۳۸۰ ، در غالب تیم های مختلف پژوهشی، درمانی ، اقتصادی و اجرایی با یکدیگر مشغول همکاری ها و تعاملات مختلف و گسترده ای بوده اند . این گروه در کوران پروژه های مختلف و بزرگ ملی و بین المللی ، رفته رفته همگراتر و هماهنگ تر شده و به نوعی نظم و هویت سازمانی و یک گفتمان خاص علمی – اقتصادی می رسد که شعار " آغاز راه نو " ، عصاره و چکیدۀ تمام تفکرات این گروه می باشد .

این گروه ، پس از یک دهه همکاری های تیمی موفق ، از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ ( دو سال ) را صرف برنامه ریزی و تدوین نقشۀ راه و سند چشم انداز فعالیت های آیندۀ خود می کند و بالاخره و در تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۸۹ ، حرکت رسمی خود را با برگزاری " نخستین کنگرۀ کاربردی مهندسی پزشکی ، علوم و صنایع وابسته " آغاز می کند. تیم آرن پس از برگزاری این کنگره بین المللی و اعلام حضور در بین اهالی دانش و صنعت کشور ، با هدف ارتباط واقعی بخش صنعت و دانشگاه و کاربردی کردن علوم دانشگاهی در سطح مردم ، به دانشگاه فردوسی مشهد نقل مکان می کند و در سال ۱۳۹۰ ، با اخذ مجوز پژوهشی از دانشگاه فردوسی مشهد ، حرکت رسمی خود را شکل تازه تری می بخشد . " مرکز پژوهش های کاربردی نوروفیدبک ، علوم و رفتار دانشگاه فردوسی مشهد " ، محصول تعامل تیم آرن با دانشگاه فردوسی مشهد بود . این مرکز در واقع محلی بود که آرنی ها بتوانند در آن ، کار تیمی و میان رشته ای را بیش از گذشته تمرین کنند و برای ورود به فاز بعدی حرکت خود آماده تر شوند . کم کم ، نخبگان و پژوهشگران و متخصصانی از رشته های مختلف دانشگاهی از جمله روانشناسی ، روانپزشکی ، مهندسی پزشکی ، علوم تربیتی ، نوروساینس ، علوم شناختی ، مهندسی کامپیوتر و تربیت بدنی به این تیم اضافه می شوند و آرن برای ورود به فاز درمانی به سمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد می رود .

کسب مجوز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر نهادهای علمی کشور ( از جمله هیات پزشکی ورزشی خراسان و پژوهشگاه ورزش و تربیت بدنی وزارت علوم و فناوری ) ، از ابتدای سال ۹۱ فعالیت های درمانی این مجموعه را وارد فاز جدیدی می کند . این گروه ، بیشترین فعالیت خود را در دو شهر مشهد و تهران ، متمرکز کرده است ؛ در شهر مشهد با نام آرن و در شهر تهران با نام پارند مشغول فعالیت می باشد و در حال حاضر با ایجاد اشتغال برای بیش از هفتاد نفر از نخبگان و جوانان شایسته کشور ، ارائه دهها اثر علمی و پژوهشی و همچنین ارائه خدمات مختلف درمانی ، مشاوره ای ، آموزشی و پژوهشی در حوزه روانشناسی، روانپزشکی و مهندسی به مراکز ، سازمان ها و نهادهای داخل و خارج کشور ، سهمی شایسته در رشد و توسعه علمی کشور بر عهده گرفته است .

{tab زمینه های فعالیت}

اگر آرن را به یک ساختمان بزرگ تشبیه کنیم ، از سه زاویه و سه منظر می توان به فعالیت های مرکز آرن نگاه کرد:

منظر اول : آرن در مرکز ثقل رشته های روانشناسی ، روانپزشکی ، مهندسی پزشکی ، علوم تربیتی ، نوروساینس ، علوم شناختی ، مهندسی کامپیوتر و تربیت بدنی قرار گرفته است و تمرکز اصلی اش ، فعالیت در حوزه فعالیت های میان رشته ای است . آرن عاشق فعالیت های گروهی ، سیستمی ، تعاملی و هم افزا ( سینرژیک ) است و جایگاه خودش را در وسط یک میدان فرض کرده است که رشته ها و علوم مختلف ؛ به خیابان هایی می مانند که به این میدان منتهی شده اند . برای همین است که آرن گاهی شانه به شانۀ رشته هایی چون فلسفه ، علوم اجتماعی و سایر رشته های علمی و دانشگاهی نیز قدم بر می دارد و می خواهد آن قطعۀ گمشده ای باشد که روند توسعۀ علمی در کشور را کند کرده است، می خواهد هم افزا و کل نگر فعالیت کند ، هرچند که فعالیت های تخصصی ای نیز برای خود تعریف کرده است . فرض آرن این است که به واژۀ " مرکز جامع " که در مجوز اعطایی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر آن تآکید شده است ، باید متعهد باشد و به صورت جامع و چند منظوره فعالیت علمی داشته باشد .

منظر دوم : زیر بنا و فونداسیون آرن ، فعالیت های میان رشته ای است و روی این زیر بنا ؛ اسکلت فلزی ای بنا شده است که چهار ستون اصلی دارد : آموزش ، پژوهش ، مشاوره و درمان.

منظر سوم : در این ساختمانی که زیر بنا و ستون ها و اسکلت آن به شرح بالا معرفی شدند ، اتاق هایی نیز وجود دارد که می توان از آن به فعالیت های تخصصی تر مرکز یاد کرد :

ثبت و پردازش سیگنال‌های حیاتی

نوروفیدبک / بیوفیدبک

الکتروانسفالوگرافی کمی (QEEG)

پتانسیل‌های وابسته به رخداد (ERP)

ارزیابی، تشخیص و درمان‌های تکنولوژیک و چند منظوره در افراد دارای اختلال

ارزیابی و ارتقاء عملکرد ذهنی و روانی در افراد معمولی

طراحی، ساخت و تولید محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مرتبط با حوزۀ مغز و روان

علوم اعصاب و رفتار کاربردی به منظور بهبود در فضای کسب و کار و زندگی مردم

{tab اساسنامه}

بخش اول – اصول کلی :

۱- مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، یک مجموعه علمی – پژوهشی – اقتصادی است که از چندین مرکز ، نهاد و موسسه مختلف با ساختاری غیر دولتی و غیر سیاسی تشکیل شده است . این گروه وابسته به هیچ نهاد و حزب و دسته سیاسی ای نیست و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی فعالیت می کند و طبق مجوزهای قانونی، حقوقی، سازمانی و حقیقی اعضاء هیات موسس خود به فعالیت اش ادامه می دهد .

۲- مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، به خاطر ماهیت میان رشته ای اش و فعالیت در حوزه های نوروساینس ، مهندسی پزشکی ، روانشناسی و پزشکی ، با مراکز و نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی در داخل و خارج کشور همکاری علمی – پژوهشی و اقتصادی دارد، اما وامدار هیچ کدام از این مراکز و نهادها نیست و خود را در درجه اول جزو خانواده بخش خصوصی کشور می داند .

۳- اساس همکاری های مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن مبتنی بر چهار اصل : رعایت اخلاق انسانی ، طراحی بازی های برنده – برنده ، رعایت احترام متقابل و حفظ اعتماد و احترام دوطرفه است و هرگاه روح همکاری های متقابل از یکی از این اصول تهی شد ، همکاری ما با طرف مقابل و بالعکس به خودی خود ملغی می شود .

۴- مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن معتقد و ملزم به حرکت های گروهی و فعالیت های میان رشته ای است و هیچ حرکتی را جز با حفظ منافع مادی و معنوی همه اجزاء سیستم پایدار نمی داند .

۵- مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن یک سازمان غیر سیاسی است و فعالیت های علمی – پژوهشی و اقتصادی را در صدر اولویت برنامه های خود می داند . اما از طرفی دیگر معتقد است در جامعه امروز ایران هیچ سیاست و حرکتی به اندازه کارآفرینی ، ایجاد اشتغال و فعالیت های مولد و میان رشته ای با رویکرد علمی و پژوهش های تقاضا محور و کاربردی نمی تواند به کشور و ملت ما خدمت کند و لذا کارآفرینی و گسترش نگاه علمی در جامعه ، آرمان و ماموریت سازمانی گروه آرن می باشد .

۶- مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن قائل به نگاهی راهبردی و بلندمدت در همکاری ها و فعالیت هایش می باشد و به گذشتن از منافع زودگذر در مقابل حرکت های ماندگار و بلند مدت متعهد است .

بخش دوم – ارزش های سازمانی :

۱- نظم و انضباط در سرلوحه فعالیت های مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن قرار دارد و آرن از همکاری با سازمان ها و افراد بی انضباط معذور است .

۲- بررسی مداوم نقاط ضعف و قوت و داشتن برنامه عملی و علمی برای ارتقاء مداوم از اصول اصلی فعالیت های گروه می باشد .

۳-وارد نمودن انتقاد به فعالیت های گروه و درخواست پیگیری انتقادات تا زمان قانع شدن اعضاء ، نشستن پای میز مذاکره و انجام گفتگوهای سازنده جزء الزامات حرکت آرن می باشد .

{tab اهداف}

 گسترش کاربردی علوم اعصاب و رفتار در بخش های مختلف اجتماعی ، اقتصادی و صنعتی
برنامه ریزی در جهت انجام پژوهش های کاربردی در زمینه سلامت روان و علوم اعصاب و رفتار
ساماندهی و انجام فعالیت های تحقیقاتی درزمینه شناسایی عوامل اختلالات روانی و رفتاری
برقراری ارتباط مدون با رسانه های جمعی و ارائه آموزش های مختلف و متناسب با گروههای مختلف جامعه
برقراری تبادلات علمی با سایر مراکز کشور و خارج از کشور

{tab رزومه}

مرکز آرن در چهار حوزۀ آموزش، پژوهش، مشاوره و درمان و در حوزه‌های نوروساینس، روانپزشکی، مهندسی پزشکی، روانشناسی، علوم شناختی و تربیت بدنی و به صورت کلی، فعالیت‌های میان رشته‌ای فعال می‌باشد.

رزومۀ آموزشی آرن:

برگزاری بیش از نه کارگاه سه روزۀ نوروفیدبک عمومی و پیشرفته در شهر مشهد و آموزش بیش از چهارصد نفر از متخصصان و پژوهشگران شرق کشور (از سال ۸۹ تا پایان ۹۲)

برگزاری بیش از سه کارگاه تخصصی الکتروانسفالوگرافی کمی (QEEG) و پتانسیل‌های وابسته به رخداد (ERP) و آموزش بیش از صد نفر از متخصصان و پژوهشگران شرق کشور (از سال ۸۹ تا پایان ۹۲)

برگزاری دو کنگره علمی و تخصصی بین‌المللی با محوریت فعالیت میان رشته‌ای و زمینه‌های فعالیت مرکز (مغز، روان و علوم شناختی) با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز معتبر داخلی و خارجی در شهر مشهد با بیش از 2500 نفر شرکت‌کننده (از سال ۸۹ تا پایان ۹۲)

برگزاری دو نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی و صنایع وابسته با حضور بیش از سیصد شرکت داخلی و خارجی و بیش از ده هزار نفر بازدیدکننده در نمایشگاه بین‌المللی مشهد (سال ۸۹ و ۹۱)

برگزاری بیش از دهها نشست علمی و تخصصی و ترویجی در غالب برنامه‌هایی چون "ژورنال کلاب" و سمینارهای کوتاه مدت با همکاری مدیران مدارس، مهدکودک‌ها و سازمان‌های مختلف به منظور توسعۀ علوم شناختی در بین طبقات مختلف جامعه

همکاری علمی و اجرایی در برگزاری بیش از دهها کنگره و همایش تخصصی در کشور

رزومۀ پژوهشی آرن:

بیش از هشت سال فعالیت پژوهشی مستمر و بی‌وقفه و کار گروهی یک تیم ده نفره از گرایش‌های مختلف علمی و دانشگاهی (روانپزشک، روانشناس، مهندس پزشک، فیزیولوژیست و ...) بر روی حوزه‌هایی چون:

ثبت و پردازش سیگنال‌های حیاتی

نوروفیدبک / بیوفیدبک

الکتروانسفالوگرافی کمی (QEEG)

پتانسیل‌های وابسته به رخداد (ERP)

ارزیابی، تشخیص و درمان‌های تکنولوژیک و چند منظوره

ارزیابی و ارتقاء عملکرد ذهنی و روانی ورزشکاران

طراحی، ساخت و تولید محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری چندین محصول مرتبط با حوزۀ علوم شناختی

ارائۀ بیش از صدها عنوان مقاله در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی (در صورت نیاز، ارائۀ جزئی‌تر این اطلاعات نیز امکان‌پذیر است)

همکاری پژوهشی در بیش از دهها پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های مختلف سطح شهر مشهد

همکاری پژوهشی با سازمان‌ها و دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان‌های خصوصی و دولتی داخلی و خارجی از جمله موسسۀ مالی اعتباری میزان، هیئت فوتبال خراسان، کنفدراسیون فوتبال آسیا و ...

همکاری پژوهشی با تیم‌های مختلف ملی کشور از جمله تیم ملی بستکبال نوجوانان جمهوری اسلامی ایران، تیم ملی فوتبال نونهالان جمهوری اسلامی ایران، تیم ملی تنیس روی میز جوانان جمهوری اسلامی ایران و ...

کسب دهها لوح افتخار و جایزۀ مختلف در حوزۀ فعالیت‌های میان رشته‌ای از جمله کسب مدال طلای المپیاد بین‌المللی مخترعان در سال ۱۳۹۲

رزومۀ درمانی آرن:

مرکز جامع توانبخشی و توانمندسازی روانی آرن در رویکردی مبتنی بر کار میان رشته‌ای، جمعی و گروهی و استفاده از دانش و ابزار تکنولوژیک روز دنیا نگاهی جامع به امر درمان دارد . در این نوع نگاه ابتدا حوزه‌های مختلف اختلال ارزیابی‌شده و سپس نقشه درمانی اختصاصی هر فرد طراحی می‌شود . این مرکز تنها مرکز در شرق کشور است که علاوه بر ابزارهای سنجش متداول با استفاده علمی از آزمون‌های کامپیوتری و نقشه مغزی مراجع، به درمان اختصاصی هر فرد می‌پردازد . تیم درمانی شامل روانپزشک و دکترای روانشناسی، کارشناس ارشد روانشناسی، کاردرمانگر، گفتاردرمانگر ، مددکار اجتماعی، دکترا و کارشناس ارشد مهندسی پزشکی و دکترای تربیت بدنی است که به صورت جامع و کل نگر ، نسبت به طراحی پلان درمان اختصاصی برای متقاضی اقدام می کنند .

رویکردهای درمانی شامل مشاوره ، روان‌درمانی ، خانواده درمانی ، زوج‌درمانی ، آموزش خانواده ، گروه‌درمانی ، بازی‌درمانی، کاردرمانی جسمی- حرکتی، کاردرمانی ذهنی ، گفتار درمانی ، دارودرمانی ، بیوفیدبک و نوروفیدبک است که به تناسب نوع اختلال برای هر مراجع در نظر گرفته می‌شود.

مرکز جامع توانبخشی و توانمندسازی روانی آرن در قریب به دو سال فعالیت‌های درمانی، به طیف وسیعی از مراجعین خدمات خود را ارائه نموده است. مراجعین از مراکز آموزشی مانند مدارس، مهدکودک‌ها، مراکز درمانی مانند بخش صرع بیمارستان رضوی، بخش نورولوژی اطفال بیمارستان قائم (عج)، مطب‌ها و کلینیک‌های روانشناسی سطح شهر به این مرکز ارجاع می‌شوند. این مرکز جزو معدود مراکزی است که به طور تخصصی به ارزیابی و درمان کودکان مبتلا به اختلال بیش‌فعالی و نقص توجه، اختلال یادگیری و اوتیسم می‌پردازد. مراجعین این مرکز دارای پرونده پزشکی الکترونیکی و آنلاین هستند که مراکز همکار می‌توانند نتایج ارزیابی اولیه، آزمون‌ها و سیر بیماری هر فرد را به طور آنلاین مشاهده کنند.

 {tab برنامه ها}

کنگره کاربردی مهندسی پزشکی، علوم و صنایع وابسته:
این کنگره بین‌المللی توسط مرکز آرن و با همکاری نهادهای مختلف علمی و دانشگاهی کشور، هر دو سال یکبار و با هدف مبادلۀ آخرین دستاوردهای حوزۀ مهندسی پزشکی، نوروساینس و علوم شناختی و فعالیت‌های میان رشته‌ای، در شهر مشهد برگزار می‌شود.

ژورنال کلاب آرن:
این برنامه؛ سلسله نشست‌ها و گفتگوهای علمی – پژوهشی است که به صورت هفتگی و با موضوعات روانشناسی، روانپزشکی، مهندسی پزشکی، تربیت بدنی، نوروساینس و فعالیت‌های میان رشته‌ای در مرکز آرن برگزار می‌گردد.

سایکوسینما:
سلسله نشست‌ها و گفتگوهایی است که به صورت هفتگی و با هدف نقد روانشناختی فیلم‌های سینمایی و با هدف آموزش دانش روانشناسی و مهارت‌های زندگی به عموم مردم برگزار می‌گردد.

عقل معاش:
سلسله نشست‌ها و گفتگوهایی است که به صورت هفتگی و با هدف بررسی زندگی و تفکرات توانگران جامعه و آموزش مبانی اقتصادی به خانواده‌ها به زبان ساده و با حضور افراد موفق حوزه اقتصادی در مرکز آرن برگزار می‌گردد.

آرن یار:
سلسله نشست‌ها و گفتگوهایی است که به صورت هفتگی و با هدف بررسی و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل و معضلات اجتماعی و با حضور کارشناسان نهادهای دولتی و دست اندرکار برگزار می‌گردد.

لیگ مغز برتر:
مسابقات بین‌المللی ارزیابی مولفه‌های روانی، مغزی و حرکتی و ارائۀ کارنامۀ سلامت روان است که در سه ردۀ کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌گردد.

دوره جامع 100ساعتۀ مهندسی پزشکی:
این دوره ویژه دانشجویان و علاقه‌مندان رشته‌های مهندسی پزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب می‌باشد که به صورت جامع و با همکاری اساتید برجسته دانشگاه‌ها در یک دورۀ 100 ساعته برگزار می‌گردد.

همایش از فلسفه تا نوروساینس:
این همایش بین‌المللی توسط مرکز آرن و با همکاری نهادهای مختلف علمی و دانشگاهی کشور، هر دو سال یکبار و با هدف ارتباط حوزۀ فلسفه و علوم شناختی با یکدیگر، در شهر مشهد برگزار می‌شود.

آرن پرایز:
نخستین جایزۀ بین‌المللی آرن (آرن پرایز) در شش زیرگروه اصلی روانپزشکی، روانشناسی (کلیۀ گرایش‌ها)، مهندسی پزشکی (کلیۀ گرایش‌ها)، تربیت بدنی (کلیۀ گرایش‌ها)، گروه علوم زیستی شامل فیزیولوژی، نوروساینس، علوم شناختی و ... و گروه رشته‌های مختلف و مرتبط (مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد و ...) برگزار خواهد شد؛ محورهای مسابقه در هر گروه شامل موارد ذیل می‌باشد:
الف) بهترین طرح پژوهشی کاربردی و میان رشته‌ای مغز و روان به صورت مقاله، پایان‌نامه، رساله و ....
ب) بهترین محصول تولید شدۀ مرتبط با مغز و روان از قبیل کتاب، سخت‌افزار، نرم‌افزار و انواع و اقسام پکیج‌های مختلف
آثار ارسالی بر مبنای استاندار واحد و مشخص علمی که "آرن یونیت" نام دارد و جزئیاتش اعلام خواهد شد، در زیرگروه مربوطه به رقابت گذاشته شده و بر اساس جداول امتیازدهی؛ کمی و کوانتایز خواهد شد و در نهایت شش طرح راه یافته از هر گروه به فینال با هم مقایسه و سه طرح اول انتخاب خواهند شد و جایزۀ نقدی، غیر نقدی، تندیس و لوح افتخار دریافت خواهند کرد.

 

{tab همکاران علمی}

مرکز تخصصی توانمند سازی انسان - پارند

پژوهشکده علوم شناختی

گروه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

گروه روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد

گروه مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مرکز پژوهشهای کاربردی نوروفیدبک ، علوم اعصاب و رفتار دانشگاه فردوسی مشهد

قطب علمی رایانش نرم و پردازش اطلاعات دانشگاه فردوسی مشهد

انجمن علوم و اعصاب ایران

انجمن سیستم های هوشمند ایران

انجمن روانشناسی ایران

انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران

انجمن بالینی کودک و نوجوان ایران

انجمن حکمت و فلسفه

انجمن مهندسی پزشکی

انجمن رباتیک ایران

انجمن علوم و فناوری های شناختی

 {tab حامیان مالی}

آرن یک سازمان کاملاً مستقل و متعلق به بخش خصوصی کشور است که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران و با کسب مجوز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت علمی و قانونی مشغول می باشد و به هیچ حزب ، دسته ، گروه و سازمان دولتی و غیر دولتی ای نیز وابسته نمی باشد. آرن از هیچ نهادی بودجۀ مالی دریافت نکرده و نمی کند و به این استقلال خویش نیز به شدت مقید بوده و به آن مباهات می کند . آرن با سرمایۀ بخش خصوصی شکل گرفته و به همین وسیله نیز اداره می شود و بخشی از درآمدهای آن از طریق خدمات درمانی ، آموزشی ، پژوهشی و مشاوره ای که به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می کند تأمین می شود.

آرن همچنین بخشی از هزینه های خود را از طریق جذب اسپانسر و حامی مالی و ارتباط با بخش صنعت تأمین می کند . همگان می دانند که در راستای عمل به رسالت های فرهنگی و آرمانها و اساسنامۀ مرکز آرن ، بخش اعظمی از فعالیت های این مرکز ، از جمله :

۱ ) برخی برنامه های علمی – آموزشی – ترویجی آرن از قبیل ژورنال کلاب و ....

۲ ) برخی خدمات و برنامه های درمانی ، از جمله ارزیابی و چکاپ روانی و مغزی مدارس و مهدکودک ها و مراکز آموزشی

۳ ) چاپ برخی بروشورها و خبرنامه های علمی - آموزشی

به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه از مخاطبان و مراجعان انجام می پذیرد . آرن جهت حفظ استقلال و پایبندی به اصول و اعتقادات سازمانی خود ، به جای درخواست کمک از نهادهای دولتی و گذاشتن باری بر دوش اقتصاد نفتی کشور ، بر حضور در بخش خصوصی و کارآفرینی و ارتباط با بخش صنعت و تامین هزینه ها نه از نهاد دولت که از بخش خصوصی کشور و همکاران خویش اصرار دارد و به حمدالله و تا امروز توانسته است با حفظ این سیاست صحیح و اصولی خود ، بدون ریالی کمک دولتی ، در دو شهر مشهد و تهران ، برای بیش از هفتاد نفر از جوانان کشور عزیزمان، کار و اشتغال تولید کند و سهمی کوچک در توسعه و رشد اقتصادی کشور داشته باشد .

آرن در حد بضاعت ، امکانات ، قوانین داخلی و اساسنامه خویش ، قوانین تجارت مصوب در مجلس شورای اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین دانشگاه علوم پزشکی مشهد ( به عنوان نهادی که مجوز فعالیت آرن را صادر کرده است ) ، از تمام مراکز اقتصادی که امکان حمایت مالی از آرن و فعالیت های آنرا دارند ، در ازای ارائۀ برخی خدمات ، امکانات و فضاهای تبلیغاتی به ایشان ، دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از فرصت ها ، ظرفیت ها و پتانسیل مرکز آرن ، می توانند همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲۱ با شماره های ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند که جزئیات بیشتری در اختیار ایشان قرار گیرد .

 

نخستین کنگره کاربردی مهندسی پزشکی

 

دومین کنگره کاربردی مهندسی پزشکی

 

مانده تا افتتاحیه کنگره سوم

پوستر کنگره